ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 21 października 2013roku odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I.

W ceremonii uczestniczyli Wójt Gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski, Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska, nauczyciele, rodzice oraz wszyscy uczniowie.

Wszystkich zebranych powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wraz z uczennicami kl. V poprowadzili część artystyczną, podczas której mali artyści musieli wykazać się nie tylko zdolnościami do śpiewu i recytacji, ale także wiedzą, sprytem i pomysłowością. Wszystkie pierwszaki spisały się świetnie, dzięki czemu ogół zebranych gości jednogłośnie stwierdził, iż mogą zostać pasowani na prawowitych uczniów szkoły.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.
Następnie Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska dokonała pasowania na uczniów PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i wręczyła pierwszakom pamiątkowe dyplomy.
W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć także podziękowań dla rodziców i pięknych laurek, które pierwszaki z radością im wręczyły.
Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali upominki, książeczki SKO i wykonali pamiątkowe zdjęcia.
Po części oficjalnej rodzice uczniów klasy I zaprosili nauczycieli i wszystkich uczniów szkoły na poczęstunek.
Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała Pani Lucyna Łaptas, o oprawę muzyczną zadbał Pan Michał Pastuch, zaś dekoracje wykonała Pani Małgorzata Książek.

Skip to content