SPOTKANIE WIGILIJNE WE WRZĘPI

To był krótki, ale jakże uroczysty tydzień, przygotowywaliśmy się bowiem intensywnie do Świąt! Rozpoczęliśmy od rozmów na temat świątecznych uczuć – zastanawialiśmy się, które z nich najczęściej nam towarzyszą w tym wyjątkowym czasie.

Ponieważ podczas świąt ozdabiamy nasze domy, zabraliśmy się do pracy nad udekorowaniem naszej przedszkolnej sali. Wraz z rodzicami wykonaliśmy przeróżne zabawki na choinkę. Na gałązkach zawisły również pierniczki i orzechy. Wcześniej poznaliśmy symbole świąteczne, zastanawialiśmy się, dlaczego kładziemy sianko na wigilijnym stole. Rozmawialiśmy również o pastuszkach i o tym, czym się zajmowali.

W piątkowy dzień wzięliśmy udział w spotkaniu wigilijnym z rodzicami, którzy przygotowali pyszne uszka z barszczem. Przypomnieliśmy sobie inscenizację i kolędy, których uczyliśmy się przez ostatnie dni. Było bardzo nastrojowo – łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia.

Ja również chciałabym wszystkim przedszkolakom i ich Rodzinom życzyć raz jeszcze cudownych Świąt i wielu radości oraz szczęśliwego Nowego Roku!!!

Małgorzata Klich

Skip to content