SPOTKANIE Z JESIENIĄ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W dniu 22 września 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego we Wrzępi gościły „Panią Jesień”, która przyniosła w koszu jesienne dary. Liczenie  kasztanów, liści, żołędzi było prawdziwą lekcją matematyki. Przedszkolaki odgadywały „jesienne zagadki”, rozpoznawały „dary jesienne” poprzez dotyk, segregowały je wg rodzaju.

Wspólnie z Panią Jesień przypominały sobie jakie są cechy charakterystyczne dla tej pory roku. Nie zabrakło oczywiście zabaw z Panią Jesień. Wiele emocji wzbudził w nich taniec liści przy muzyce A. Vivaldiego „Jesień”.  Oglądając teatrzyk pt. „Leśna opowieść” przygotowany przez wychowawczynię Małgorzatę Klich dowiedziały się jak zwierzęta, ptaki i drzewa przygotowują się do nadchodzącej zimy.

Przedszkolaków zaciekawił sposób przygotowania się do zimy szczególnie żabek, wróbelków, jeży i wiewiórek. I jak to w bajkach bywa w teatrzyku pojawiły się pomocne krasnoludki. Niestety w rzeczywistości zwierzęta same muszą sobie radzić, nawet w najtrudniejszej dla nich zimie. Spotkanie z gościem uatrakcyjniły doświadczenia z wywoływaniem wiatru.

Na koniec odbył się prawdziwy teleturniej wiedzy o jesieni. Wszyscy wykazali wysoki stopień wiedzy. To był wspaniały dzień, który dostarczył przedszkolakom wiele radości i wzbogacił ich wiedzę o przyrodzie.

/M. Klich/