SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Dnia 8 maja 2014 r. do naszej szkoły przybył pan Wit Wilk były komendant Ochotniczej straży Pożarnej w Strzelcach Wielkich. Zaprezentował się uczniom klasy drugiej w mundurze strażackim.
4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, w związku z tym na zajęciach dodatkowych w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie czytali i przypominali wydarzenia z książki Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Odpowiadali na pytania zaproszonego gościa, rozwiązywali zagadki, odczytali przestrogi przesłane przez straż pożarną.
W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się nie tylko jak wyglądała praca strażaka dawniej, ale także jakiego sprzętu używają strażacy podczas gaszenia pożaru oraz jak należy zachować się, gdy są one świadkiem wypadku lub pożaru. Przypomnieli sobie najważniejsze numery telefonów alarmowych.
Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Pożar” czytanego przez zaproszonego gościa. Wypowiadali się na temat treści wiersza, układali hasła związane z pracą strażaka.

Na zakończenie spotkania, na ręce zaproszonego gościa, dzieci wręczyły serce z życzeniami i podziękowaniem dla wszystkich strażaków.
/D.Walas/
Skip to content