SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Dnia 8 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z byłą nauczycielką historii panią mgr Józefą Drabik. Organizatorami spotkania byli uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią mgr Dorotą Walas w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Spotkanie z książką”.

Celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania różnych książek oraz przybliżenie uczniom legendy związanej z powstaniem państwa polskiego. Wstępem do spotkania był krótki wywiad z zaproszonym gościem.

Interesujące były również anegdoty i opowieści dotyczące młodości pani J. Drabik, a w szczególności tego jak wyglądała szkoła w tamtych czasach.

Kolejną częścią spotkania było czytanie przez gościa legendy „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali czytanej legendy i opowieści pani J. Drabik o dziejach Polski.

Dziękujemy pani Józefie Drabik za wspaniałą lekcję historii.