STRAŻ POŻARNA W PRZESZKOLU

STRAŻ POŻARNA W OPRZEDSZKOLU

24 kwietnia br. do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie gościliśmy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce.  W trakcie spotkania dzieci  uczestniczyły w warsztatach na temat: udzielania pierwszej pomocy oraz różnego typu zagrożeń i bezpiecznego zachowania.

Dzieci aktywnie uczestniczyły  w spotkaniu. Dzieci dowiedziały się m.in. w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przedszkolaki  z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej  i odpowiedzialnej pracy strażacy.

Niebywałą  atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów, próba ,,gaszenia ” fikcyjnego pożaru, oraz  wejście do wozu strażackiego. Dzieci z naszego przedszkola wzięły również udział w zawodach, gdzie miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności sportowych. Zadanie polegało na tym, żeby pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom. 

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.
/A. Zabiegała/
Skip to content