ŚWIĘTA MAJOWE

Tak jak co roku uczciliśmy w naszej szkole Święto Flagi oraz Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji wszystkie klasy spotkały się na uroczystym apelu. Uczniowie uczcili te święta także galowym strojem i emblematami w barwach narodowych.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie z klasy siódmej zaprezentowali program artystyczny, który nawiązywał do poszanowania naszych symboli narodowych /flagi, godła i hymnu/. Przypomniano fragmenty zapisów Konstytucji 3 Maja. Uchwalenie Konstytucji 3Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego.

Inscenizacja była przeplatana odpowiednio dobranymi pieśniami patriotycznymi. Spotkanie budziło wśród uczniów uczucia patriotyczne, ponieważ wydarzenia historyczne zostały przedstawione w sposób ciekawy. Wierszem, słowem i piosenką młodzież wyraziła najgłębsze uczucia do naszej Ojczyzny. Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla Tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

W czasie Majowych Świąt czujemy się dumni z naszej Ojczyzny i jej pięknej historii zwłaszcza w obecnej rzeczywistości.

Niech to uczucie w naszych sercach pozostanie na zawsze!!!

/K.Zydroń/