ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

Hasłem tegorocznego Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych było: „ BIBLIOTEKI SZKOLNE PRZYGOTOWUJĄ DO ŻYCIA”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły z wielką radością wzięli udział w obchodach Święta Biblioteki Szkolnej. Z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do zadań konkursowych ogłoszonych na początku miesiąca. Swoje prace i wiadomości zaprezentowali w dniu święta biblioteki.

Uczniowie klas I i II wykonali prace plastyczne „ Moja ulubiona postać książkowa”. Uczniowie klasy III zaprojektowali okładkę do książki. Klasa IV wykonała życzenia dla biblioteki w formie laurek. Klasy IV, V i VI wykonały plakat zachęcający do czytania, zaprezentowały je na drzwiach swoich klas. W tym świątecznym dniu w klasach I-III odbył się konkurs na piękne opowiadanie fragmentu ulubionej książki. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i słodycze. Koło biblioteczne przygotowało atrakcyjne zabawy, łamigłówki zagadki, za które dodatkowo można było zdobyć nagrody. Uczniowie z koła bibliotecznego czytali młodszym dzieciom fragmenty ulubionych bajek i baśni.