Święto Flagi

ŚWIĘTO FLAGI

 Dzień Flagi  Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony 2 maja, został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. Jest to święto, które ma wyrażać szacunek do flagi      i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Szacunek, który oddajemy fladze winniśmy również pozostałym symbolom naszego państwa jakimi są: godło i hymn.

Święto flagi do tej pory obchodziliśmy czynnie, biorąc udział w różnych uroczystościach i imprezach artystycznych, wyrażając w ten sposób szacunek do polskiej flagi.

Dzisiaj w czasie trwania epidemii, dbając o zdrowie swoje i najbliższych musieliśmy  zostać w domu – i w ten sposób, włączyć się we wspólne świętowanie.

W dniu 2 maja 2020 r. flagi polskie powiewały na naszych domach i balkonach, wyrażając nasze przywiązanie do symboli narodowych, za wierność, którym Polacy niejednokrotnie płacili najwyższą cenę. Dzisiaj flaga jest znakiem suwerenności państwa  polskiego i daje nam poczucie jedności i więzi narodowych. Dziękujemy rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do akcji:  Świętujmy razem Dzień Flagi!

/ K.Zydroń/

 

Skip to content