ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji 11 listopada jednego z ważniejszych świąt państwowych w sercach Polaków odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez Panią Annę Gofron i klasę V.

Piękna dekoracja, żołnierskie pieśni śpiewane przez wszystkich uczniów przy akompaniamencie Pana Michała Pastucha i teksty obrazujące cierpienie Polski w niewoli przez 123 lata wzruszyły wszystkich obecnych na sali.

Uczniowie słowem i piosenką pięknie wyrazili pamięć o dniach, kiedy to Polska była pod zaborami i późniejsze lata, kiedy to przygotowywaliśmy się do odzyskania wolności. Polskę symbolizowała dziewczynka ubrana w kolory biały i czerwony, a niewolę czarna szarfa, którą była spętana.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystej akademii był konkurs wiedzy na temat Święta Niepodległości.
Zwyciężyła klasa IV, drugie miejsce przypadło klasie III, zaś na trzecim miejscu znalazły się klasa V i VI.