ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

2 października w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się impreza pod hasłem „ Święto Pieczonego Ziemniaka”, zorganizowana przy współudziale Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos”, Rodziców i Nauczycieli.
Tego dnia honorowym gościem w każdej klasie był „Ziemniak”. Uczniowie dowiedzieli się o nim wielu ciekawych rzeczy z prezentacji multimedialnej, od której rozpoczęła się impreza.
Następnie zostały rozstrzygnięte konkursy ogłoszone przez Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos” i naszą szkołę.
W konkursie fotograficznym „Praca rolnika jesienią” zwyciężył Arkadiusz Solak z klasy III, drugie miejsce przypadło Małgosi Drabik z klasy I, trzecie Michałowi Caban z klasy V, zaś wyróżnienie Filipowi Oleksy z klasy I. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos”.
W konkursie na „Ziemniaczka Cudaczka” wzięło udział aż 54 uczniów. Wszystkie przyniesione prace były piękne i zachwycały pomysłowością autorów. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, dlatego przyznało aż 8 miejsc pierwszych i 17 drugich. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i nagrody pocieszenia. Wszystkie nagrody w konkursie ufundował Samorząd Uczniowski.
Po apelu uczniowie rozeszli się do swoich klas gdzie pod opieką wychowawców, a niektórzy z pomocą rodziców przygotowali pyszne potrawy z ziemniaków: sałatki, szaszłyki, placki ziemniaczane, kluski śląskie, ziemniaki faszerowane.
Znalazły się one później na suto zastawionym stole, obok potraw przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos” i Rodziców między innymi: frytek, paluszków ziemniaczanych, zupy ziemniaczanej i różnego rodzaju sosów.
Zwieńczeniem ziemniaczanej imprezy była oczywiście degustacja przepysznych dań ziemniaczanych.
Na zakończenie wszyscy uczniowie przeszli na boisko szkolne, gdzie czekała na nich ostania atrakcja, gorące i wyjęte prosto z ogniska ziemniaki, których nie mogło zabraknąć tego dnia.
Serdecznie dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia Złoty Kłos na czele z Panią Prezes Zofią Solak i Rodzicom za duże zaangażowanie i trud, jaki włożyli w organizację imprezy. Ich dobra wola, nieoceniona pomoc i praca sprawiła, iż to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.
Koordynacją imprezy zajęły się Danuta Laska, Małgorzata Książek i Lucyna Łaptas.
Skip to content