UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

Dnia 8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klasy pierwszej.

W poczet uczniów naszej szkoły zostało przyjętych 20 pierwszoklasistów. W uroczystości brali udział rodzice, pani dyrektor oraz  uczniowie klas starszych z wychowawcami.

Nasi najmłodsi przeszli wiele prób, aby zyskać miano ucznia. Ukarani przez Złą Wróżkę stali się Żółtodziobami. Aby zrzucić złe zaklęcie musieli wykonać różne zadania, do których należało m.in. śpiewanie piosenek, taniec, recytacja wierszy, rozwiązywanie zagadek  oraz wypicie napoju mądrości. Ze wszystkich prób wywiązali się znakomicie.

Zarówno wróżka jak i zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

W ten sposób mogli przystąpić do uroczystego ślubowania oraz pasowania na ucznia, którego dokonała pani dyrektor D. Jaszczowska wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich.

Po uroczystości odbyło się wspólne spotkanie dzieci, rodziców i wychowawcy.

Wiele emocji wzbudził przepięknie udekorowany tort na, którym widniały imiona wszystkich pierwszoklasistów, kredki, symbol mądrości- sowa, oraz inne, miłe niespodzianki przygotowane przez Radę Rodziców. Od dziś dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

Gratulujemy uczniom i rodzicom tej wspaniałej uroczystości, życzymy wielu sukcesów w nauce.

„Naukę czas zacząć…
Szkoła cichutko drzwi uchyliła,
dzieci do siebie zaprosiła.”
/M.Klich/