VII GMINNY PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH

12 czerwca, już po raz siódmy, odbył się Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Strzelcach Wielkich. Wzięły w nim udział grupy teatralne z siedmiu szkół naszej gminy.

Celem przegl±du było propagowanie teatru jako kulturalnej formy spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień aktorskich uczniów, stworzenie szkołom możliwości pokazania swoich dokonań w tej dziedzinie. Przedstawienia zaprezentowane na przegl±dzie przepełnione były pozytywnymi warto¶ciami, pokazywały ¶wiat, w którym dobro zawsze bierze górę nad złem, ludzie są uczciwi i szlachetni, a ich poczynaniami kierują miłość i przyjaźń.

Jako pierwsza wyst±piła Szkoła Podstawowa w Zaborowie, prezentuj±c sztukę „ O tym, co jest najpiękniejsze na świecie”. Opiekunkami tej grupy były Panie: Bogumiła Rzepka i Bogumiła Szydłowska.

[Rozmiar: 72580 bajtów]

Następnym przedstawieniem były „Dwie Dorotki” w wykonaniu aktorów ze Szkoły Filialnej w Strzelcach Małych przygotowanych przez Panią Iwonę Czesak.

[Rozmiar: 82126 bajtów]

Gospodarze zaprezentowali inscenizację baśni H.Ch. Andersena „ Świniopas”. Grupą strzeleckich miłośników teatru kieruje Pani Dorota Walas.

[Rozmiar: 87046 bajtów]

Szkoła Filialna w Wrzępi pokazała „ Królowa Śniegu” . Opiekę nad aktorami sprawuje Pani Małgorzata Klich.

[Rozmiar: 85155 bajtów]

Uczniowie z Rudego Rysia przypomnieli starą rosyjską baśń „ O rybaku i złotej rybce”. Przygotowała ich Pani Małgorzata Strąg.

[Rozmiar: 80481 bajtów]

W role bohaterów „ Zemsty” Aleksandra Fredry wspaniale wcielili się uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym. Reżyserem przedstawienia była Pani Małgorzata Kuta.

[Rozmiar: 72912 bajtów]

Jako ostatni pokazali się uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Szczurowej pod kierunkiem Pani Bożeny Łuciów i Vitaliny Pastuch. Zaprezentowali inscenizację „ Królowej Śniegu”.

[Rozmiar: 75286 bajtów]

Przedstawienia były oceniane przez komisję złożoną z opiekunów poszczególnych grup.

Po obejrzeniu wszystkich występów członkowie komisji uznali jednogłośnie, że wszystkie grupy zasługują na wyróżnienie. Podkreślali wysoki poziom przedstawień: piękne dekoracje, wspaniałe, kolorowe kostiumy, niezwykłą oprawę muzyczna, doskonałą grę aktorską Podobne były odczucia publiczności, która w skupieniu oglądała i niezwykle gorąco oklaskiwała każde przedstawienie.

W nagrodę wszyscy uczestnicy przegl±du wezmą udział w wycieczce do kina w Krakowie na film „ Opowieści z Narnii. Książę Kaspian”, która odbędzie się 17 czerwca.

Skip to content