WAŻNY DZIEŃ DLA PIERWSZAKÓW

W związku z urodzinami Koziołka Matołka, który 1 czerwca obchodził 84 urodziny odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego uczniów klasy I pt.: „Z Koziołkiem Matołkiem poznaję świat”.

Przez cały miesiąc maj uczniowie klasy I realizowali projekt czytelniczy pt.: „Z Koziołkiem Matołkiem poznaję świat”. Wraz z Koziołkiem wyruszyli na poszukiwanie Pacanowa, gdzie „kozy kują”. Wędrowali po różnych krajach, spotykali egzotycznych ludzi i dzikie zwierzęta. Poznawali ciekawe zakątki Polski i świata, różnorodne zwyczaje ludzi tam mieszkających, a także bogaty świat zwierząt. Dzieciom bardzo podobał się humor książki i liczne przygody tytułowego bohatera.
W ramach realizacji projektu uczniowie klasy I z wychowawcą wspólnie czytała kolejne księgi opowiadające o przygodach Koziołka Matołka, wykonała ciekawe prace plastyczne, przygotowała w klasie gazetkę tematyczną, rozwiązywała zadnia i łamigłówki związane z lekturą.
Uczniowie I przygotowali również inscenizację o przygodach Matołka, którą zaprezentowali podczas podsumowania projektu, w którym uczestniczyli pani dyrektor Dorota Jaszczowska, rodzice oraz koleżanki i koledzy z klas II i III wraz z wychowawcami.
Miłym akcentem działań była wycieczka do Pacanowa, gdzie udało się pierwszakom spotkać Koziołka Matołka.

Podczas realizacji projektu uczniowie klasy I zaprosili do współpracy rodziców, z którymi wykonali piękne portrety Koziołka Matołka.

Dziękujemy także rodzicom za przygotowanie strojów do przedstawienia oraz niespodzianki dla wszystkich gości, którą była impreza urodzinowa Koziołka Matołka z pięknym tortem.

Po podsumowaniu projektu czytelniczego odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej przygotowane przez panią Krystynę Zydroń.
Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek.

Spotkanie było także okazją do podsumowania konkursu „Wzorowy czytelnik klasy I”, który miał na celu zmobilizować uczniów do systematycznego czytania w ciągu całego roku szkolnego.
W konkursie zwyciężyła Emilia Kordecka
II miejsce zdobyła Julia Kras
III miejsce przypadł Amelii Wilk
IV miejsce przyznano Darii Berner, Kindze Berner i Patrykowi Jakubowskiemu

Na zakończenie imprezy rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek.