WIGILIA SZKOLNA

W świątecznej atmosferze 20 grudnia o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej. Na uroczystość przybyli także rodzice, którzy zorganizowali poczęstunek dla uczniów. Spotkanie to było okazją do wspólnego przeżycia wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

Część artystyczną rozpoczęła prezentacja multimedialna przybliżająca Boże Narodzenie w Stanach Zjednoczonych oraz występ chłopców, którzy zaśpiewali kolędy w języku angielskim.
Następnie uczniowie wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój prezentując scenki wiersze o tematyce świątecznej oraz piękne kolędy i pastorałki.
Po części artystycznej rozpoczęły się życzenia, które zapoczątkowała Pani dyrektor Dorota Jaszczowska życząc wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych świąt, pomyślności i spełnienia marzeń, uczniom zaś bardzo dobrych wyników w nauce.

. W atmosferze pełnej życzliwej radości nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – łamanie się opłatkiem i składanie życzeń oraz kolędowanie.

Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Doroty Walas, Pani Ewy Sokołowskiej-Piecuch oraz Pana Michała Pastucha.

Następna tak piękna Wigilia już za rok!
Skip to content