WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W PIEKARNI

„Jak powstaje chleb?” – na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź.  7 czerwca nasza grupa udała się z wizytą do Piekarni w Szczurowej, gdzie zostały w ciekawy i praktyczny sposób zapoznane z procesem wypieku pieczywa.

Przedszkolaki, podczas wycieczki, miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia.  Z zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania chleba oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.

Dzieci miały także możliwość wykazania się zdolnościami piekarskimi w trakcie samodzielnego wykonywania bułeczek. Na zakończenie pobytu, każdy przedszkolak otrzymał swoją świeżutko upieczoną bułeczkę.
Bardzo serdecznie dziękuje p. Kazimierzowi Nawrot  za umożliwienie nam realizacji  ciekawych zajęć.
/A. Zabiegała/