WIZYTA PSZCZELARZA W PRZEDSZKOLU

 W dniu 14 marca 2019r. w naszym przedszkolu gościliśmy  pana Tadeusza S., pszczelarza, który posiada własna pasiekę „Gucio”.

Pan Tadeusz opowiedział  dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. W trakcie zajęć dzieci poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu. Pan pszczelarz opowiadał nam o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, a co produkują, jak spędzają zimę. Wyjaśnił dzieciom czym różni się osa od pszczoły, jak zbudowany jest truteń. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite  owady  i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie.

Przedszkolaki mogły obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, strój pszczelarza, ramkę, węzy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

Dziękujemy serdecznie panu Tadeuszowi S.  
za  miłą wizytę oraz poświęcony czas.
 
/A. Zabiegała/
 
Skip to content