WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

10 marca 2022 roku uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Po przybyciu na miejsce dzieci swoją przygodę rozpoczęły od zjazdu pod ziemię windą na głębokość 212 m, co zrobiło na nich duże wrażenie. Pod ziemią, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris.  W czasie przejazdu można było zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc.

Podczas zwiedzania kopalni przewodnicy zabrali uczniów w podróż w czasie nie tylko za pomocą swoich barwnych opowieści, ale także dzięki projekcjom i inscenizacjom multimedialnym, które pokazywały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. Jedną z wielu atrakcji było także zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni, który podarował uczestnikom wycieczki woreczki z solą.

Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, gdzie uczniowie spędzili czas na grach i zabawach sportowych.  Po wyjechaniu na powierzchnię można było kupić pamiątki.

Wycieczka do kopalni soli w Bochni była niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

Skip to content