WYCIECZKA DO TEATRU KLAS IV i V

14 marca 2018 r. uczniowie klasy 4 i 5 pod opieką pani Elżbiety Stec i pani Małgorzaty Książek wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. Tajemniczy ogród, który od 17 lat nie schodzi z afisza Teatru Bagatela.

Na scenie krakowskiego teatru uczniowie mogli podziwiać kunszt aktorów znanych także z wielkiego ekranu. Dzięki uprzejmości pani Magdaleny Walach, odtwórczyni roli pokojówki Marty, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z aktorami grającymi w musicalowej adaptacji powieści.

Następnie udaliśmy się do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach na lekcję muzealną Komu bije dzwon Zygmunta. Historia Polski w obrazach. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję pracować z dziełami sztuki i cennymi zabytkami bezpośrednio w muzeum.

Czwartoklasiści i piątoklasiści obejrzeli obrazy różnych malarzy, a wśród nich mistrza Jana Matejki, Henryka Siemiradzkiego. Wraz z przewodnikiem odbyli malarką podróż w czasie od rządów króla Kazimierza Wielkiego przez zabory, aż  po powstania narodowe.  Była to prawdziwa lekcja sztuki i historii w jednym.

/E. Stec/