WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO LASU

6 października uczniowie klas 1 – 3 wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do lasu. Celem wycieczki było kształtowanie zachowań ekologicznych – poznawania świata roślin i zwierząt.

W czasie wyprawy dzieci spotkały się z pracownikiem nadleśnictwa Panem M.Pawlikiem, który w ciekawy sposób przybliżył im gatunki drzew, roślin i zwierząt, jakie można spotkać w naszym lesie. Opowiedział także o pracy leśniczego.
W czasie spaceru uczniowie chętnie obserwowali przyrodę, wsłuchując się w odgłosy, które niesie las. Dzieci doskonale wiedziały co wolno robić w lesie, a czego nie wolno. Podczas wycieczki był też czas na pieczenie kiełbasek i zabawy ruchowe.
Dziękujemy Panu leśniczemu A. Kwaśniak, Pani A. Kwaśniak, Panu M. Pawlikowi oraz wszystkim Rodzicom za pomoc przy organizacji wycieczki.