WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO BRZESKA

24.10.2017r. dzieci z przedszkola w Wrzępi wraz z wychowawcą panią Agnieszką Zabiegała udały się na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

Na początku wycieczki miały możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza.
Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, „Komnatę Bajek” gdzie zaprezentowała i dała do obejrzenia książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia.
Po spotkaniu w bibliotece odbył się spektakl pt.: „Roszpunka”. Bajka była oparta na podstawie Baśni Braci Grimm. To historia długowłosej księżniczki porwanej przez złą czarownicę i uwięzionej w wierzy.
Los jednak uśmiecha się do dziewczyny i….co było dalej proszę zapytać dzieci…, które z wielkim zainteresowaniem oglądały bajkę.
/Agnieszka Zabiegała/