WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO LASU

W ostatnim tygodniu października grupa dzieciaków z oddziału przedszkolnego we Wrzępi odbyła wycieczkę związaną z realizacją tematyki o życiu lasu. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. A wirujące liście wzmocniły motywację do zabaw ruchowych i obserwacji środowiska. Możliwość bezpośredniego kontaktu dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość.

Dzieci rozpoznawały znane gatunki roślin, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Zauważyły, że niektóre drzewa w lesie są wycinane i atakowane przez szkodniki. Po powrocie z wycieczki przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań związanych z życiem roślin i zwierząt w lesie. Zajęcia uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Czekamy z niecierpliwością, gdy będziemy mogli pomagać zwierzętom przetrwać zimę!

/M. Klich/