WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW NA RANCZO ARTEMIDY

W poniedziałek, 17 kwietnia 2019r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wrzępi wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę  do Nowej Góry koło Krzeszowic, gdzie znajduje się Ranczo Artemidy. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji.

Najpierw wzięli udział w warsztatach zielarskich, poznali korzyści wynikające ze spożywania ziół, a później wykonali piękne obrazki z naturalnych materiałów przyniesionych z lasu i łąki.

Następnie wszyscy próbowali wydoić grzeczną krowę. W dalszej części dzieci dosiedli konie na krótką przejażdżkę po ujeżdżalni.

Kolejnym etapem była wizyta w stajni i zwiedzanie mini- zoo zwierząt gospodarskich, gdzie każdy miał możliwość pogłaskać i nakarmić baranki oraz króliki.

Dzieciaki poznały proces mielenia na żarnach ziarna na mąkę, a następnie pisały pawim piórem.

Na koniec każdy z uczestników spałaszował usmażoną na grillu kiełbaskę. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła wiele wrażeń.