WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY “W KRAINIE KRÓLA LWA”

W dniu 8 kwietnia 2015 r. uczniowie z klas I – III wraz z nauczycielami udali się do Brzeska na spektakl teatralny pt. „W krainie Króla Lwa”. W bajkowe postacie wcielili się aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa.

Była to piękna i wzruszająca historia oparta na motywach znanego wszystkim filmu animowanego „Król Lew”. Wspaniała scenografia, profesjonalne maski i kostiumy aktorów, efekty specjalne oraz muzyka sprawiły, że widzowie czuli się jak w afrykańskiej sawannie. Baśniowy nastrój sprawił, że publiczność reagowała na poszczególne sceny bardzo żywiołowo i spontanicznie.

Po spektaklu odbyły się dla naszych uczniów warsztaty teatralne, podczas których artyści przybliżyli dzieciom tajniki teatru i sztuki aktorskiej.

Na zakończenie spotkania aktorzy rozdawali chętnym uczniom autografy.

Wyjazd na spektakl i warsztaty teatralne zostały zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Na deskach strzeleckiego teatru” realizowanej przez uczniów klas I i II pod kierunkiem Pań Danuty Laska i Lucyny Łaptas.