ZABAWA ANDRZEJKOWA

W sobotę 14 listopada 2009r. w Domu Ludowym w Strzelcach Wielkich odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci ze Strzelec Wielkich, Wrzępi i Rajska zorganizowana przez Radę Rodziców ze Wrzępi.

Imprezę rozpoczęła inscenizacja znanej baśni pt.: “Kopciuszek”, w której pojawia się piękna dziewczyna, książę i mądra wróżka.

Jak to w bajkach bywa, nie brakuje też złych charakterów. Wstrętna Macocha i jej złośliwe córki za wszelką cenę chcą uprzykrzyć życie dziewczynie zaganiając ją do najcięższych prac. Przezywają ją Kopciuszek.

Pewnego dnia na balu u króla piękna nieznajoma gubi pantofelek. Kto nią jest i co z tego wyniknie?

W rolę bajkowych postaci wcielili się rodzice ze Wrzępi.

Licznie zebrana publiczność nagrodziła gromkimi brawami nie tylko świetną grę aktorską, ale również wspaniałe kostiumy i piękną scenografię.

W przedstawieniu wystąpili:

Kopciuszek-Madina Stachowicz -Kozak; KrólewiczMichał Czachor

Macocha-Dorota Jopek; Haneczka-Anna Piwowarczyk; Kasieńka- Bogusława Solak

Króloawa-Małgorzata Klich; Król- Józef Kozak

Wróżka– Halina Młynarczyk; Damy dworu-Anna Waśko i Janina Oleksy

Rycerz– Bogdan Filipski; Wojak-Jan Cierniak; Ochmistrz-Zenon Piwowarczyk

Szczególny wkład w wykonanie scenografii włożyli Barbara i Grzegorz Dziadura, zaś o stylizację aktorów zadbała Natalia Maciaszek. Inscenizacja została przygotowana pod kierownictwem Danuty Laska.

Po przedstawieniu Rada Rodziców ze Wrzępi zaprosiła wszystkie dzieci na poczęstunek, a potem do wspólnej zabawy przy dźwiękach doborowej orkiestry.

Skip to content