ZABAWA KARNAWAŁOWA WE WRZĘPI

Zabawa karnawałowa we Wrzępi

Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali.

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci i młodzieży, którym ogromną radość sprawia ruch przy muzyce.

W dniu 13 stycznia na Sali widowiskowej we Wrzępi odbyła się środowiskowa zabawa karnawałowa.

Od godziny 15:00 okazję do wspólnej zabawy miały dzieci w różnym wieku szkolnym, przedszkolnym, a nawet nieco młodsze z naszej miejscowości. W wesoły nastrój wprowadziły skoczne melodie, które przygotował gimnazjalista Damian Klich.

Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w różnych zabawach i konkursach, przygotowanych przez panią Małgorzatę Klich, a prowadzonych przez sympatyczną uczennicę czwartej klasy Marlenę Maj. Najwięcej emocji wzbudził konkurs piosenki, do którego zgłosili się również rodzice. Podczas balu niektórzy wyróżniali się efektywnymi strojami. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.

Podczas tej imprezy wybrano Króla i Królową balu. Królową została Nikola Piwowarczyk, królem zaś Ksawery Klich.

W czasie całej imprezy Rada Rodziców zapewniła uczestnikom balu bogato zaopatrzony bufet. Bal dostarczył wszystkim wiele radości, zwłaszcza że była to impreza integrująca dzieci z naszej miejscowości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich nie tylko spontaniczności i radości życia, ale radości spotkań z rówieśnikami. Następny bal karnawałowy już za rok…

/M. Klich/

Skip to content