ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

No i stało się…!!! Uczniowie Publiczne Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich 27 czerwca 2014r. uroczyście zakończyli rok szkolny 2013/2014.

Tradycyjnie najpierw wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym przez księdza proboszcza Stanisława Tabisia, a potem udali się do szkoły na uroczysty apel.
Z całą pewnością było to ogromne przeżycie dla dwóch klas – dla uczniów klasy pierwszej i szóstej.
Ci pierwsi mieli możliwość zakończyć pierwszy rok swojej nauki w naszej szkole i po raz pierwszy otrzymać świadectwo szkolne, a ci ostatni ukończyć ostatni rok nauki w szkole podstawowej.
Spotkanie w szkole rozpoczęło się od przekazania sztandaru uczniom klasy V przez absolwentów.
Akademię pod czujnym okiem pani Krystyny Zydroń prowadzili uczniowie klasy szóstej.
Wszyscy zaangażowali sie w wesoły program artystyczny wzbogacony prezentacją multimedialną, w którym wspominali i dziękowali wszystkim za wspólne spędzone w szkole lata.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły klasa piąta przygotowała pożegnanie dla starszych kolegów i wręczyła im upominki.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała kończący się rok szkolny. Dobrym słowem podziękowała wszystkim uczniom za trud nauki, a absolwentom życzyła sukcesów w gimnazjum.
Później przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów.
Najważniejszym punktem tej części uroczystości było wręcznie statuetek Super Asolwent 2014″. Po raz pierwszy w historii szkoły nagroda trafiła aż do trójki absolwentów, którzy uzyskali średnią 5,36.
Statuetki odebrali: Patrycja Rachfał, Mikołaj Rachfał, Weronika Piwowarczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!
Następnie nagrody odebrali uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce, z wzorową frekwencją, najlepsi sportowcy, oraz najpilniejszy uczeń. Nie mogło zabraknąć nagród za pracę w sklepiku i systematyczne oszczędzanie w SKO.
Pani Dyrektor wręczyła także dyplomy ukończenia szkoły wszystkim absolwentom oraz listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych absolwentów, jak również listem gratulacyjnym podziękowała rodzicom, którzy aktywnie angażowali swój wolny czas w pracę na rzecz naszej placówki.
Miłym akcentem uroczystości było wręczenie Statuetki “Tadeuszka” Pani Agnieszce Golonka w podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.
Jeszcze tylko kilka pamiątkowych zdjęć i rok szkolny 2013/2014 przechodzi do historii!!!
Mury naszej szkoły opuścili:
(Stoją od lewej) Weronika Piwowarczyk, Adrian Jaroszek, Sebastian Oleksy, Żaneta Jopek, Karolina Wieczorek, Izabela Krupa, Julia Golonka, Łukasz Piwowarczyk, Krystian Mundała, Patrycja Rachfał, Sandra Solak
(Klęczą od lewej) Mikołaj Rachfał, Jakub Kot
oraz Magdalena Gonciarczyk.
Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie rozdano im świadectwa.
I tak upłynęło nam przedpołudnie w naszej szkole… Zadzwonił nam ostatni dzwonek i wszyscy rozeszli się do domów… Zaczęły się wakacje…Do zobaczenia…