ZIMOWE NIEBO Z E-PLANETARIUM

W dniu 1 marca 2021 r. do naszej szkoły zawitało e-Planetarium z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W czterech spotkaniach online, zatytułowanych “Zimowe niebo”, uczestniczyło 58 uczniów z klas V, VI, VII      i VIII. Omawiane zagadnienia dostosowano do wieku i możliwości młodzieży. Zajęcia e-Planetarium pozwoliły im poznać gwiazdozbiory, planety Układu Słonecznego i inne obiekty astronomiczne. Uczniowie z zaangażowaniem      w nich uczestniczyli, rozmawiając z edukatorami o interesujących ich zjawiskach, czy zadając szczegółowe pytania. Forma zajęć rozbudziła ciekawość uczniów, wsparła ich w nauce, a jednocześnie była dla nich zabawą.

Zajęcia wzmocniły kompetencje badawcze młodzieży szkolnej, ciekawość       i zainteresowanie nauką.

/M.Koczwara/