AKCJA “BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

11 września w ramach akcji Bezpieczny Przedszkolak dzieci przedszkolne spotkały się z przedstawicielami banku. Akcja ta ukierunkowana była na realizację działań profilaktycznych wśród najmłodszych dzieci.

Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drodze. Przypomniano dzieciom zasady bezpieczeństwa jakie muszą być zachowane w trakcie zabaw na podwórku, w przedszkolu i domu. Zwrócono dzieciom uwagę na potrzebę ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, które chciałyby z nimi rozmawiać oferując dzieciom słodycze, prezenty, bądź przejażdżkę samochodem. Spotkanie z przedszkolakami przebiegało w bardzo miłej atmosferze i wzbudziło ono duże zainteresowanie. Wszystkie przedszkolaki na zakończenie w nagrodę za aktywny udział zostały wyposażone w kamizelki odblaskowe, które mają sprawić, że będą widoczni podczas spacerów z rodzicami.
Serdecznie dziękujemy sponsorom tj. dyrektorowi Banku Przemysłowo- Handlowemu w Brzesku oraz jego przedstawicielom za promowanie akcji „Bezpieczny Przedszkolak” oraz wsparcie akcji „Wyprawka dla przedszkolaka”.
/M. Klich/