KONKURS CZYTELNICZY UCZNIÓW KLASY III

11 lutego odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klasy III pod hasłem

„W krainie baśni Andersena”.

Cele konkursu:

– zapoznanie z twórczością H. Ch. Andersena,

– budzenie zainteresowań czytelniczych,

– sprawdzenie stopnia znajomości baśni,

– rozwijanie umiejętności przeżywania i dostrzegania piękna w baśniach H.Ch. Andersena

– wyrażanie poprzez środki plastyczne specyficznej atmosfery baśni H.Ch. Andersena

– zachęcanie do brania udziału w konkursach.

Podczas konkursu uczestnicy musieli się wykazać znajomością treści następujących baśni: “Dzikie łabędzie”, "Głupi Jaś”, Złota tabakierka", “Słowik”, „Krzesiwo”.

Konkurs przeprowadzono w czterech etapach. Najpierw uczniowie zaprezentowali w formie plastycznej ilustracje do wybranej baśni. W drugiej części zmagali się z testem(40pytań) przygotowanym w formie prezentacji multimedialnej. Trzeci etap dotyczył skojarzenie 20 obrazków z treścią przeczytanych baśni. Ostatnim czwartym etapem było jak najciekawsze zaprezentowanie się w dobranym przebraniu jako bohatera wybranej baśni. Podsumowane wyniki wyłoniły zwycięzców:

I miejsce Joasia Pawlik

II miejsce – Amelka Swornowska

III miejsce – Kasia Cebula

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody oraz drobne upominki.

GRATULACJE !!!

Konkurs czytelniczy, przeprowadzony został w ramach akcji

„Ratownicy Czytelnictwa”.

Szczególnie podziękowania składamy rodzicom za przygotowanie dla swoich pociech pięknych strojów, co przyczyniło się do wspaniałej atmosfery konkursu.

/K.Zydroń/