SPOTKANIE WIGILIJNE

W świątecznej atmosferze 20 grudnia o w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne całej społeczności uczniowskiej rodziców i pracowników szkoły. W uroczystości wziął udział także Wójt Gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski.

Spotkanie to, było okazją do wspólnego przeżycia wydarzeń, które miały miejsce w pewnym mie ście gdzie uboga dziewczynka próbowała w wigilijny wieczór sprzedawać zapałki.

Wzruszającą inscenizację baśni Andersena pt.: „Dziewczynka z zapałkami” przygotowali członkowie kółka teatralnego prowadzonego przez Panią Dorotę Walas. Wszyscy podziwili wspaniałą grę aktorów, piękne stroje i dekoracje.
Widzowie wysłuchali także montażu słowno-muzycznego. Oprawę muzyczną i koncert flecistów przygotował Pan Michał Pastuch.
Rozpoczęły się życzenia, które zapoczątkował Samorząd Uczniowski dla Pana Mariana Zalewskiego oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Lcyna Kuciel. Nie obeszło się bez ciepłych słów Pani Dyrektor Szkoły życząc wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych Świąt, błogosławieństwa Bożego, pomyślności i spełnienia marzeń. Uczniom zaś wspaniałych wyników w nauce, zdrowia oraz bogatych prezentów od Świętego Mikołaja.
W atmosferze pełnej miłości i życzliwej radości nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – łamanie się opłatkiem. Całemu spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój i pełen wzruszeń podczas składania życzeń.
Jak nakazuje tradycja na naszej szkolnej wigilii nie zabrakło też wigilijnych potraw przygotowanych przez Radę Rodziców.