WYCIECZKA DO LASU

Na kilku ostatnich zajęciach uczniowie klasy II i III rozmawiali na temat lasu. Poznali jego warstwową budowę. Mówili o roślinności występującej w lesie oraz zwierzętach zamieszkujących tereny leśne. Wykonali gazetkę szkolną ilustrującą poszczególne warstwy lasu. Potem postanowili udać się na wyprawę do pobliskiego lasu i sprawdzić co zapamiętali z lekcji oraz utrwalić wiadomości i na własne oczy zobaczyć niektóre rośliny. Tak więc 7 października, gdy była piękna, słoneczna pogoda i ciepło, wybrali się wraz z wychowawczynią panią Barbarą Mizińską do pobliskiego lasu.

Z wielką uwagą obserwowali życie lasu. Ogromną frajdę sprawiało dzieciom oglądanie przez lupy liści, owoców, kory drzew, grzybów i innych leśnych skarbów. Podczas wycieczki był też czas na doświadczenia i zabawy ruchowe na leśnej polanie.