WYCIECZKA W GÓRY

Hej góry nasze góry!

Takie słowa rozbrzmiewały w czasie dwudniowej wycieczki, wśród uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej ze Strzelec Wielkich i Filialnej z Wrzępi. Wędrując górskimi szlakami dzieci miały okazję podziwiać piękno krajobrazu górskiego.

Pierwszego dnia wycieczki zwiedziły Wąwóz Homole znajdujący się w Pieninach.

Następnie płynęły statkiem po Zalewie Czorstyńskim oraz spacerowały pod zamkiem w Niedzicy.

Wielką atrakcja wieczoru okazało się ognisko, które uatrakcyjniła kapela góralska.

Dzieci z radością włączyły się do śpiewu i zabaw tanecznych.

W drugim dniu wycieczkowicze udali się do Zakopanego gdzie czekały na nich kolejne atrakcje.

Wyjazd kolejką na Gubałówkę był dla wielu z nich pierwszą tego typu podróżą. Na szczycie dzieci miały okazję kupić pamiątki oraz skorzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych przez górali dla turystów.

Miłym akcentem była przejażdżka bryczkami po Zakopanem oraz spacer po Krupówkach.

Na zakończenie pobytu w Zakopanem dzieci zwiedziły sanktuarium na Krzeptówkach.

Tak udaną wycieczkę zawdzięczamy dobrej organizacji, pięknej pogodzie oraz Radzie Rodziców ze Strzelec Wielkich, która pokryła część kosztów wycieczki.