Powitanie Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki.

Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Każdy z nas przyszedł ubrany na zielono oraz z niecodzienną fryzurą. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych oraz wykonywały zadania dotyczące wiosny.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom.

21 marca to również Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu wszyscy założyliśmy kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.

Podczas zajęć dzieci uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami, oglądały bajkę edukacyjną o wyjątkowej skarpetce Fredzi, tańczyły przy muzyce prezentując swoje kolorowe skarpetki.

Podczas pogadanki udało się nam ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą.

Dzień Kolorowej Skarpetki to wyjątkowy dzień, który pozwala zwiększyć świadomość społeczną, uczy tolerancji, akceptacji i zrozumienia.

Galeria

Skip to content