100 – lecie Bitwy Warszawskiej

W tym roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Dla ówczesnej – odradzającej się po latach niewoli – Polski był to moment szczególny. W godzinie próby cały naród stanął do walki, by bronić z trudem wywalczonej wolności. Zwycięstwo, nazywane Cudem nad Wisłą, stało się spoiwem dla kolejnych pokoleń Polaków.

W roku wyjątkowego jubileuszu, zorganizowane zostaną w całej Polsce liczne przedsięwzięcia upamiętniające to wydarzenie,  których kulminacja nastąpi w dniach od 14 do 16 sierpnia. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do świętowania rocznicy polskiej victorii „ Cudu nad Wisłą”.

 

W maju ogłoszono konkurs dla uczniów klas VI-VIII , którego zadaniem było wykonanie pracy plastycznej upamiętniającej przełomową bitwę wojny polsko-bolszewickiej zwaną „Cudem nad Wisłą”.

Cele Konkursu:

1. Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych oraz szacunku dla symboli narodowych; podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej.

2.Popularyzowanie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919 – 1921 roku; przybliżenie postaci historycznych, uczestników Bitwy Warszawskiej.

3. Zaangażowanie dzieci w obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

4.Kształtowanie inwencji twórczej, wyobraźni i wrażliwości artystycznej.

 

Przesłane prace:

Wiktor Wilk kl.VII

 

Wiktor Martyka kl. VII

 

Irma Profus kl.VI

 

Karolina Stachowicz kl.VI

 Wszystkie przesłane prace zostały wyróżnione i ocenione, a uczniom dziękujemy za dodatkową pracę i zaangażowanie.

/K.Zydroń/

Skip to content