2 MAJA DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

Biało-czerwona jest z Polakami w chwilach radości i smutku. Widziała narodziny Niepodległej, Powstanie Warszawskie, Grudzień 70 i strajki Solidarności. Była malowana na samolotach w czasie Bitwy o Anglię, powiewała nad Monte Cassino. Wielu oddało za nią życie…

Data 2 maja na to święto nie została wybrana przypadkowo. Głównym powodem było to, że w PRL-u już 2 maja zdejmowano flagi po 1 maja. Robiono wszystko by nie były eksponowane w dniu Święta Konstytucji 3 Maja. Drugim powodem był fakt zatknięcia biało-czerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa oraz na Reichstagu w Berlinie przez polskich żołnierzy zdobywających stolicę hitlerowskich Niemiec w dniu 2 maja 1945 roku. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, mające na celu uczczenie barw narodowych i związanych z nimi chwalebnych kart historii polskiego narodu.

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

2 maja – poza Dniem Flagi – obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, włączyli się do akcji w ramach Programu „Niepodległa” #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja2021r.

Uczniowie klas I, II, III i VIII mieli możliwość uczczenia święta w budynku szkoły.

 Klasa I

 Kl.II

  

 Kl.III

 Kl.VIII

 Uczniowie pozostając w domach, aktywnie włączyli się w świętowanie.

 

 

  Serdecznie Dziękujmy Uczniom i Rodzicom, którzy 2 maja aktywnie włączyli się w obchody Święta Flagi !!!

/K.Zydroń/ 

Skip to content