ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

W miniony czwartek (29.11.2018r. ) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci przebrały się za różne postacie, nie tylko bajkowe – były księżniczki, magowie, policjanci, czerwony kapturek nie zabrakło biedronki rycerza jak również pirata, Spiderman’a czy też Batmana. Dowieziały się co je czeka w przyszłości i kim będą z wróżb: „Wirująca butelka", "Pudełko z przepowiednią" , „Pękające balony”, „Kolorowe kartki”. Poznały również swojego najlepszego przyjaciele/przyjaciółkę dzięki rurkom w wodzie. Większą część andrzejkowych uroczystości wypełniały tańce, konkursy          i zabawy przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy.

Tak dzień magi i czarów dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.

/A. Zabiegała/