DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W PRZEDSZKOLU

 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Dzień ten jest okazją, do tego aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Podczas naszych obchodów były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, dzieci m.in. rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki.  Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Oprócz zadań były również zabawy ruchowe typu: wypędzanie wiedźmy z bajek, tor przeszkód do pałacu, dzieci miały również możliwość wymyślania swojej choreografii do piosenek z bajek Disney’a. Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.

A. Zabiegała/

Skip to content