BAJKOWE POWITANIE WIOSNY W NIEDZIELISKACH

Bajkowe Powitanie Wiosny w Niedzieliskach

29 marca przedszkolaki z oddziału przedszkolnego we Wrzępi uczestniczyły w imprezie plenerowej z okazji Powitania Wiosny i Bociana, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Bajkowe Powitanie Wiosny”. Nieodłączną częścią programu w Niedzieliskach był przemarsz barwnego korowodu w pobliże bocianiego gniazda. Bajkowo przebrani za bohaterów ulubionych bajek żegnaliśmy zimę. Nasze przedszkolaki prezentowały utwór Kopciuszka. W rolę Kopciuszka wcieliła się P. Bawół, wróżkę B. Nicpoń, macochę M. Zając, księcia K. Klich. Była też piękna, kareta, drzewo i inne postaci z bajki.
Uwieńczeniem naszej wędrówki była wizyta w gospodarstwie Państwa Zofii i Eugeniusza Król, gdzie zobaczyliśmy dwa bociany siedzące w gnieździe. Pan Eugeniusz opowiadał dzieciom o bocianach, które od wielu lat przylatują do gniazda w pobliżu jego domu. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadania o bocianim gnieździe i jego lokatorach. Dziennikarz i ornitolog, pan Zygmunt Szych w ciekawy sposób opowiedział nam o sposobach budowania gniazd przez bociany oraz przedstawił nam trasę, jaką muszą pokonać, aby do nas dolecieć.
Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakl pt. „Calineczka”. A potem wzięły udział w różnych zabawach i konkursach. Odgadywały zagadki tematyczne związane z wiosną i bohaterami bajek. Dzieci wesoło bawiły się przy odpowiednio dobranej muzyce. Wilki tańczyły z żabkami, królewiczami, kretami, kwiaty z motylami a biedronki z Calineczkami, Kopciuszkami, Kotami w butach.
Ta wspaniała zabawa przyniosła najmłodszym uczestnikom mnóstwo śmiechu i radości. Podziw budziły barwne stroje, przebrania i kostiumy występujących. Widoczne było zaangażowanie rodziców i duży wkład pracy w przygotowanie strojów, rekwizytów.

Bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc w tym zakresie, a szczególnie za przepiękną Marzannę przedstawicielom naszej Radzie Rodziców.