Bal bajek w ramach projektu “W świecie bajek”

24 lutego 2020r. w ramach projektu  klas I-III „W świecie bajek” zorganizowano dla  uczniów Bal bajek. Tego dnia obowiązywał strój bohatera  z wybranej bajki. Pomysłowo przebrani uczniowie prezentowali i omawiali wybraną przez siebie postać. Pojawiło się dużo postaci z bajek o „Królewnie śnieżce i siedmiu krasnoludkach” , „Czerwonym Kapturku”, „Kopciuszku”, „Kocie w butach” itd..

Na wspólnych zajęciach uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania. Największą popularnością cieszyły się wylosowane w grupach zagadki i łamigłówki. Na podstawie czytanych fragmentów dzieci rozpoznawały tytuły znanych utworów. Okazało się, że wielu spośród nich posiada bogatą wiedzę na temat przeczytanych utworów  literatury dziecięcej.

Będąc uczestnikami tego projektu uczniowie powinni zdawać sobie sprawę, że z bajek płyną mądrości życiowe, że w bajkowym świecie dobro jest zawsze nagradzane, a zło ukarane, a książki rozwijają wyobraźnię. Bajki to również źródło wiedzy, którą można wykorzystać w życiu codziennym i podczas zabawy.

/M.Klich/