Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku

9 marca dzieci z oddziału przedszkolnego w Wrzępi odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Brzesku. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą strażaka, obejrzenie samochodów oraz sprzętu pożarniczego. W ciekawy             i przystępny sposób dzieci zostały zapoznane z zakresem zadań Powiatowego Stanowiska Kierowania, jakim jest m.in.: przyjmowanie zgłoszeń o wystąpieniu niebezpiecznych zdarzeń.

Dzieci mogły jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha gdy wysłuchały ogłaszanego alarmu oraz oglądały wyjazd do akcji. Następnie dzieci zostały zaproszone do garaży, gdzie miały okazję zobaczyć wozy strażackie i sprzęt potrzebny strażakom do ich pracy.

Po atrakcjach w Straży Pożarnej  pojechaliśmy do Centrum Edukacji Dziecięcej „Lililand” w Brzesku.  Po zapoznaniu się z zasadami dotyczącymi pobytu        w Lililandzie , dzieci rozpoczęły zabawę pod okiem opiekunów. Można było zjeżdżać na  zjeżdżalniach prowadzących do suchych basenów, pokonywać trzypoziomowy tor przeszkód licznymi schodkami i ślepymi przejściami oraz wiele innych zabaw z panią animatorką.

Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

Serdeczne podziękowania składamy pracownikom Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku za zapoznanie dzieci z zawodem strażaka.

 

Skip to content