DZIEŃ NA OPAK WE WRZĘPI

3 kwietnia 2017 roku był w oddziale przedszkolnym we Wrzępi „Dniem na opak”. Tego dnia zamiast grzecznych przedszkolaków przyszły królewny, niemowlaki, paniusie, dżentelmeni, chłopcy ubrani w kolorowe sukienki i inne mało realistyczne postacie. W dobry humor wprowadził dzieci wiersz Juliana Tuwima „Cuda i dziwy”.

Pierwszy dzień kwietnia to Prima Aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy. Ten nastrój udzielił się grupie przedszkolaków. Na początku dzieci poznały krótką historię związaną z obchodami prima aprilis. Każde dziecko tego dnia choć na chwilkę stało się nauczycielem. Niezwykle utalentowanym nauczycielem okazał się dzidziuś tj. Michał Wójcik, który w zabawny sposób prowadził zajęcia. Nasza pani Małgorzata Klich została małą dziewczynką i naszą bardzo dowcipną koleżanką. Pomagała nam rysować, kolorować i rozwiązywań różne zadania.

Cały dzień obfitował w dobrą zabawę, a uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci. Prima Aprilis to jedyny w roku dzień, gdy wszystko jest możliwe i każdy śmieje się.
/M. Klich/
Skip to content