DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta została nazwana "Teddy’s Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy 23 listopada 2017 r.  dzieci w tym dniu przyszły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Przedszkolaki opowiedziały o swoich maskotkach.

W trakcie spotkania dzieci poznały historię święta, wspólnie śpiewały piosenki o misiach. Dla dzieci w
tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, śpiewanie piosenek, misiowe tańce.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
/A. Zabiegała/