PYSZNE I ZDROWE KANAPKI W PRZEDSZKOLU

W listopadzie  przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na stołach zagościły: sałata, rzodkiewka, ogórki, szczypiorek, wędlina, ser żółty, jajko oraz pomidor. Zajęcia zaczęły się od przypomnienia zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy.

Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Przygotowane kanapki wyglądały bardzo smakowicie, więc szybko znikły z talerzy.

/A. Zabiegała/