DZIEŃ POLONII AMERYKAŃSKIEJ

W dniu 18 marca po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Dzień Polonii Amerykańskiej.

Dzień ten rozpoczął się od udekorowania sali emblematami o barwach i wzorach flagi amerykańskiej, aby wprowadzić wszystkich uczestników w odpowiedni nastrój.
4
Niezwykle barwną i pełną dynamiki oprawą tego święta były występy taneczne. Uczniowie klasy pierwszej i szóstej przygotowali taniec kowbojski. Wykorzystano przysłane elementy stroju kowbojskiego /gwiazdy, kamizelki, kapelusze/. Wspaniałe występy tych klas zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz dyplomami.
Uczniowie klas IV-VI przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające udział Polaków w tworzeniu historii i tradycji Stanów Zjednoczonych. Mogliśmy również podziwiać największe budowle USA, a także pomniki poświęcone Polakom, Polonii Amerykańskiej i upamiętniające ważne wydarzenia dla naszego kraju.
W drugiej części nasi uczniowie mogli obejrzeć film.
Na wszystkich uczestników imprezy czekał konkurs układania puzzli, które szkoła otrzymała od Polonii Amerykańskiej. Rywalizacja podczas konkurencji sprawiła uczniom wiele radości, podobnie jak liczne nagrody wręczone dzieciom.
Obchody ,,Dnia Polonijnego’’ stały się już tradycją w naszej szkole.
Podczas podsumowania całego spotkania odbyło się wręczenie okolicznościowych dyplomów i nagród, które w całości ufundowane zostały przez Polonię Amerykańską mieszkającą w Chicago. Dyrektor szkoły oraz nauczyciel języka angielskiego, a także cała społeczność uczniowska serdecznie dziękują Polonii Amerykańskiej za ufundowanie nagród oraz wszystkich elementów wystroju sali, na której odbyło się tegoroczne spotkanie, a także gadżetów wykorzystanych do tańca.
/E.Sokołowska-Piecuch/