DZIEŃ POLONII AMERYKAŃSKIEJ

W dniu 13 marca po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Dzień Polonii Amerykańskiej.
Do tego wydarzenia uczniowie przygotowywali się już od kilku tygodni. Zaplanowano wiele atrakcji, konkursów i quizów oraz przygotowano zadania dla poszczególnych grup wiekowych.
Zadaniem klas I-III było wykonanie prac plastycznych – przedstawiających symbole narodowe Stanów Zjednoczonych.
Oryginalnością wykazała się klasa III, która z wychowawczynią Panią Dorotą Walas, wykonała Statuę Wolności w 3D.
Uczniowie klas IV-VI przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające udział Polaków w tworzeniu historii i tradycji Stanów Zjednoczonych. Mogliśmy również podziwiać największe budowle USA, a także pomniki poświęcone Polakom, Polonii Amerykańskiej i upamiętniające ważne wydarzenia dla naszego kraju.
Szczególna uwaga została zwrócona na patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszko – uczestnika wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775-1783).
W drugiej części nasi uczniowie mogli popisać się swoją wiedzą na temat historii, tradycji i kultury Stanów Zjednoczonych, a także wykazać się wiedzą o Polonii Amerykańskiej.
Na pochwałę zasługuje Patrycja Strózik – uczennica klasy V, która na mapie Stanów Zjednoczonych zaznaczyła 48 stanów.
Na wszystkich uczestników imprezy czekał konkurs układania puzzli, które szkoła otrzymała od Polonii Amerykańskiej. Rywalizacja podczas konkurencji sprawiła uczniom wiele radości, podobnie jak liczne nagrody wręczone dzieciom.
Obchody ,,Dnia Polonijnego’’ stały się już tradycją w naszej szkole.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Przedstawicieli Polonii Amerykańskiej, jesteśmy wdzięczni za współpracę z PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i ufundowanie wspaniałych nagród. Serdecznie dziękujemy .
Obchody “Dnia Polonijnego” przygotowała Ewa Sokołowska –Piecuch nauczyciel j. angielskiego.
/E.Sokołowska-Piecuch/
Skip to content