DZIEŃ BABCI I DZIADKA WE WRZĘPI

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 31.01.2015 r. w Szkole Filialnej we Wrzępi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Z racji otwarcia nowej Sali widowiskowo-rekreacyjnej w naszej miejscowości uroczystość rozpoczął sołtys Wrzępi Andrzej Fiołek oraz prowadzące: Karolina Klich i Katarzyna Solak.

Uroczystym momentem było przecięcie wstęgi przez wójta Mariana Zalewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Tyrchę, byłą dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrzępi Helenę Filipską, przedstawicieli Koła Gospodyń: panią Bernadettę Klich i Jolantę Pilaszek, przedstawicieli przedszkolaków: Patryka Filipskiego i Marlenę Maj.

Poświęcenia nowej Sali dokonał proboszcz Parafii Cerekiew ks. Józef Sadowski.

Szczególną częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze w leśnej scenerii prezentowały wierszyki i piosenki dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W skeczu mówiącym w jaki sposób żona może traktować swojego męża wystąpili: Klaudia Pudełek, Bartek Jopek i Jakub Cupał. Humorystyczną scenkę pt. „Na lotnisku” zaprezentowali: Krzysztof Pajor, Justyna Guśtak, Dorota Wieczorek i Jakub Cupał. Relację ze spotkania ojca z synem zakotwiczonym w wielkiej aglomeracji zaprezentowali: Tomasz Rzeźnik i Mateusz Klich. We współczesnej wersji bajki o Czerwonym Kapturku wystąpili: Karolina Rzeźnik, Justyna Guśtak, Jakub Cupał, Mateusz Klich, Michał Strózik.

Wzruszenie i uśmiech gościły na twarzach dziadków, gdy przypatrywali się występom swoich wnucząt. Nagrodzili ich występy gromkimi brawami. Dziadkowie pod koniec uroczystości zostali zaproszeni do wspólnej zabawy tanecznej. Dzieci chciały, aby ich babcie i dziadkowie poprzez wspólną zabawę mogli przypomnieć sobie młode lata spędzone w szkole. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Postaw na rodzinę” i miało na celu wzmacnianie więzi rodzinnych promujących trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu przez mieszkańców naszej miejscowości.
Po części oficjalnej nasi wyjątkowi goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców . To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, radości i dumy. Uśmiech na twarzach zaproszonych gości potwierdził, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Imprezę wsparło wielu sponsorów, którym bardzo dziękujemy: Urzędowi Gminy Szczurowa, Radzie Rodziców Szkoły Filialnej we Wrzępi, Gminnemu Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Szczurowej, Państwu Wojnickim, Zbigniewowi Chabura, Spółdzielni Produkcyjno – Handlowej w Szczurowej, Spółdzielni Mleczarskiej w Szczurowej, Kazimierzowi Rydzy.
Nad całością imprezy czuwała Małgorzata Klich, we współpracy z Radą Rodziców oraz młodzieżą zrzeszoną w świetlicy wiejskiej pod kierunkiem Krzysztofa Pajor.
Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców i młodzieży, która poświęciła niejeden wieczór na przygotowanie tak wspaniałej i rozrywkowej części artystycznej.
Niech duch otwartego w Was serca na potrzeby innych i wnoszenie radości w codzienność życia nie gaśnie.
Jeszcze raz pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, miłości najbliższych oraz pogody ducha każdego dnia.
/M. Klich/