DZIEŃ POLONII AMERYKAŃSKIEJ

W dniu 5 czerwca po raz kolejny   w naszej szkole  został  zorganizowany Dzień Polonii Amerykańskiej
Uczeń z  klas VI  Adrian Berner przygotował   prezentację multimedialną przedstawiające udział  Polaków w tworzeniu historii i tradycji Stanów Zjednoczonych.

Mogliśmy również podziwiać największe budowle USA, a także pomniki poświęcone Polakom, Polonii Amerykańskiej i upamiętniające ważne wydarzenia dla naszego kraju.

Uczniowie z klas IV-VII przystąpili do  Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych .
Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością wiedzy o tym kraju.

WSZYSCY UCZNIOWIE BIORĄCY UDZIAL W KONKURSIE  OTRZYMALI UPOMINKI.

Kolejną konkurencją   był  konkursu literowania w języku angielskim „Spelling” .

Nagrody w tym konkursie otrzymały:
Gabriela Cupał z kl VII
Magdalena Czesak z kl VI
Irma Profus z kl IV
Aleksandra Nowak z kl IV

Obchody ,,Dnia Polonijnego’’ stały się już tradycją w naszej szkole.
 Podczas podsumowania całego spotkania odbyło się wręczenie okolicznościowych dyplomów i nagród, które w całości ufundowane zostały przez Polonię Amerykańską mieszkającą w Chicago.
Dyrektor szkoły oraz nauczyciel języka angielskiego, a także cała społeczność uczniowska serdecznie dziękują Polonii Amerykańskiej za ufundowanie nagród.

/E. Sokołowska-Piecuch/