PRZEDSTAWIENIE DLA PIERWSZOKLASISTÓW

14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy czwartej przygotowali niespodziankę dla pierwszoklasistów. Zaprosili ich na nietypowe spotkanie i zabrali w niesamowitą podróż.

Pierwszym punktem spotkania było przedstawienie oparte na motywach baśni pt. "Wróżki" . Goście z entuzjazmem śledzili losy grzecznej Franusi i jej nadętej siostry Marysi. Nauczyli się, że uprzejmość to trudna sztuka, ale trzeba robić wszystko, by się jej nauczyć.

Dobrym początkiem będzie używanie kulturalnych i uprzejmych słów, bo wraz z nimi z ust padają diamenty oraz kwiaty.

Kolejny etap stanowił konkurs dotyczący znajomości obejrzanego spektaklu. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły świetnie orientowali się w dziejach wdowy i jej córek.  Potrafili także wysnuć wnioski dotyczące ich postępowania.
Na samym końcu zaprezentowano uczniom teatrzyk kamisibai i Legendę o Skarbniku. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali działania  ducha wszystkich kopalń -Skarbnika, który pomagał  górnikowi  Jorgusiowi w jego niedoli i codziennym trudzie.

Pierwszoklasiści nagrodzili aktorów gromkimi brawami i podziękowali za miłe spotkanie.
/E.Stec/