DZIEŃ SENIORA WE WRZĘPI

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Filialnej w Wrzępi zorganizowano dnia 31 stycznia 2014 r. Mszę św. w intencji Seniorów odprawił ks. Prałat Józef Korzeń oraz ks. Proboszcz Józef Sadowski.
Uroczystość rozpoczęli absolwenci naszej szkoły, a zarazem uczniowie bocheńskiego liceum: Martyna Klich oraz Tomasz Rzeźnik, którzy powitali zgromadzonych gości i zaprosili na program artystyczny.
Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie dedykując wiersze, piosenki i przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka”.
Uroczystość uświetnił występ młodzieży z naszej miejscowości. W pełnych humoru skeczach wystąpili: Magdalena Fiołek, Tomasz Rzeźnik, Justyna Guśtak, Michał Strózik i Jakub Cupał.
Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych laurek głos zabrali : wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski, Pani Małgorzata Klich oraz Pani Halina Młynarczyk składając najserdeczniejsze życzenia z okazji święta Babci i Dziadka.
Najodważniejsi dziadkowie i babcie rywalizowali w przygotowanych dla nich konkursach. Dla najlepszych wręczono ciekawe nagrody.

Przedstawicielki scholii (K. Rzeźnik, K. Solak, K. Wieczorek i K. Zając) prowadzonej przez Romana Policht wprowadziły w nastrój śpiewanych kolęd. Było również coś dla ciała. Poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych przygotowali rodzice. To była naprawdę wspaniała i wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy, która połączyła niejedno pokolenie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania.

W organizację imprezy włączyło się GCKCz i S w Szczurowej oraz wiele osób z naszej miejscowości, którym bardzo dziękujemy. Zaproszeni goście dzielili się swoimi wrażeniami. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane i kochane wnuczęta, gotowe by nieść radość innym.
Małgorzata Klich
Skip to content